Ndërprerës qarku MUTAI CMTB1LE-63 2P me rrymë të mbetur RCBO
Detajet e produktit
RCBO mbron nga rreziqet e goditjeve elektrike dhe zjarreve të shkaktuara nga defektet e tokëzimit dhe mbingarkesat. Ai zbulon dhe ndërpret rrjedhjet e rrymës në tokë, të njohura zakonisht si rryma të mbetura, të cilat mund të ndodhin për shkak të instalimeve elektrike të dëmtuara, izolimit të dëmtuar ose pajisjeve elektrike të dëmtuara. Përveç kësaj, ai mbron gjithashtu nga mbingarkesat, të cilat mund të shkaktohen nga qarqet e shkurtra ose qarqet e mbingarkuara.
RCBO-të përdoren zakonisht në ndërtesa banimi dhe komerciale, si dhe në aplikime industriale. Ato janë veçanërisht të dobishme në situata ku kërkohet mbrojtje individuale e qarkut, si në kuzhina, banjo dhe zona të tjera ku pajisjet elektrike ka të ngjarë të vijnë në kontakt me ujin.
| Emri i produktit | Ndërprerës qarku i operuar me rrymë të mbetur RCBO |
| Modeli Nr. | CMTB1LE-63 2P |
| Standard | IEC61009-1 |
| Rryma e vlerësuar në (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Polet | 2P |
| Tensioni i vlerësuar Ue (V) | 230V |
| Frekuenca e vlerësuar | AC 50/60Hz |
| Kapaciteti i vlerësuar i qarkut të shkurtër Icn | 3000A/4500A/ 6000A |
| Tension i vlerësuar i rezistencës së impulsit Uimp | 4000V |
| Temperatura e ambientit | -20℃~+40℃ |
| Lloji i lëshimit të menjëhershëm | CD |
| Rryma e mbetur e funksionimit të vlerësuar In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Kurbë
Përmasat e skicës dhe instalimit (mm)
Avantazhi
1. Mbrojtja e qarqeve nga rryma e qarkut të shkurtër
2. Mbrojtja e qarqeve nga rryma e mbingarkesës
3. Mbrojtja e mbrojtjes nga rrjedhjet e tokës
Polet
Aplikacioni
MCB përdoret gjerësisht në ndërtesa, banesa, aplikime industriale, transmetim të energjisë elektrike.
Të tjerë
Paketimi
3 copë për kuti të brendshme, 60 copë për kuti të jashtme.
Dimensionet për kuti të jashtme: 41*21.5*41.5 cm
Tregu Kryesor
Lindja e Mesme, Afrika, Azia Juglindore, Amerika e Jugut, Tregu i Rusisë... etj.
Telefoni: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












